Dlaczego warto prowadzić firmowego bloga?

Nie trudno zauważyć, że coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie bloga firmowego. I bardzo dobrze! Umiejętnie prowadzony może przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku marki w sieci, zwiększenia sprzedaży, wsparcia w zbieraniu leadów oraz pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony internetowej i uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Dlaczego prowadzenie bloga firmowego jest tak ważne i co jeszcze może nam dać? Odpowiadamy!

Pierwsze kroki w blogowaniu

Tworzenie bloga firmowego powinniśmy zacząć od odpowiedzenia sobie na kilka pytań – jaki mamy cel? Co chcemy osiągnąć za pośrednictwem bloga? Czy może chodzi o pozyskiwanie kontaktów do potencjalnych klientów, budowanie wiarygodności, wzmocnienie wizerunku eksperta albo pozyskiwanie ruchu i nowe odwiedziny na stronie sklepu? To bardzo istotne.

Określenie naszego celu oraz odbiorcy bloga firmowego pozwoli na dokładne przygotowanie planu i strategii działania. Należy dokładnie przemyśleć, jakie będą fundamenty bloga i jakie tematy będą na nim poruszane.

Główne korzyści prowadzenia firmowego bloga

  1. Poprawa widoczności strony internetowej w wyszukiwarce. Strony, które są na bieżąco aktualizowane, są dużo lepiej postrzegane przez algorytmy Google niż te, które od lat nie są zmieniane. Ułatwia to dotarcie do osób szukających odpowiedzi na poruszane tematy i potencjalnych klientów.
  2. Kreowanie pozycji eksperta w sieci — tworzenie wartościowych artykułów pomaga wyróżnić się na tle konkurencji, a także zdobyć zaufanie potencjalnych klientów. Wysokiej jakości treści, utwierdzą potencjalnych klientów w przekonaniu, że mają do czynienia z profesjonalistami w danej dziedzinie. To wszystko pomoże w wykreowaniu pożądanego wizerunku marki w Internecie.
  3. Możliwość bezpośredniego kontaktu z konsumentem – jest to możliwe za pośrednictwem komentarzy pod artykułami. Możesz w ten sposób odpowiadać na nurtujące pytania konsumentów i rozwiewać ich ewentualne wątpliwości. Dzięki temu można jeszcze bardziej zainteresować ich marką i nawiązać autentyczną relację.
  4. Prezentowanie oferty – tak naprawdę każdy wpis na blogu to doskonała okazja do reklamy i zaprezentowania tego, co firma oferuje. Tworząc ciekawe poradniki, możesz pokazać klientom, realną wartość oferowanych przez Ciebie produktów i usług.
  5. Lepsze poznanie oczekiwań konsumentów i badanie rynku. Informacje zwrotne w postaci komentarzy pozwolą na dokładniejsze poznanie grupy odbiorców i zrozumienie ich potrzeb oraz oczekiwań.
  6. Pozyskiwanie naturalnych linków – dobrze napisany i dobrej jakości tekst, może być z powodzeniem promowany przez użytkowników w sieci. Dzieje się to w sposób naturalny i przynosi wiele korzyści. Dodatkowo staje się sygnałem dla wyszukiwarki, że warto podnieść pozycję serwisu, skoro wywołuje zainteresowanie wśród internautów.
  7. Employer branding – prowadzenie firmowego bloga, może poprawić także twój wizerunek jako pracodawcy i zachęcić do aplikacji potencjalnych pracowników. Wystarczy we wpisy wpleść informacje o odbywających się wydarzeniach firmowych, osiągnięciach czy ciekawych szkoleniach!

Wykorzystaj potencjał!

Badanie przeprowadzone przez agencję HubSpot pokazuje, że firmy, które publikowały miesięcznie minimum 15 artykułów na swoim blogu, notowały około pięciokrotnie większy ruch niż firmy, które nie prowadzą go w ogóle. Co prawda trzeba mieć świadomość, że prowadzenie bloga firmowego to proces długofalowy i czasochłonny, więc prawdziwe rezultaty widoczne są dopiero w dłuższej perspektywie czasu. Gra jest jednak warta świeczki!

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *