Działania wizerunkowe, a wzrost konwersji

Postawić na działania wizerunkowe, czy akcje sprzedażowe? To dylemat dręczący niejednego marketingowca. Nie zawsze, jednak trzeba wybierać. Co prawda kampanie PR nie przyniosą szybkiego zysku i natychmiastowego wzrostu konwersji, jednakże z czasem mogą przełożyć się na wyniki sprzedaży.

Dobrze zaprojektowana kampania sprzedażowa może sprawić, że słupki wyników znacznie poszybują do góry. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak, czy akcje nastawione na stworzenie pozytywnego wizerunku mogą przyczynić się do wzrostu konwersji? Oczywiście, że tak, jednak nie nastąpi do od razu, a w pewnej perspektywie czasowej.

Wizerunek w służbie sprzedaży

Budowanie marki pozwala wykreować społeczność skupioną według naszego brandu. Sympatycy marki to osoby, które identyfikują się z naszą ofertą i będą wracać do produktów lub usług sygnowanych naszym logo. To właśnie dzięki nim uda nam się przetrwać kryzysy. Dlatego tak istotne jest, żeby budować trwałe relacje z klientami, a nie opierać się wyłącznie na jednorazowych akcjach promocyjnych opartych niejednokrotnie na walce cenowej.

Jak, więc pogodzić potrzebę rozwoju kanału sprzedaży i jednocześnie budować wizerunek? Warto naszą strategię i budżet podzielić wówczas na dwa segmenty – kanał typowo sprzedażowy i działania skupione wokół wizerunku.

Złoty środek marketingowca

Wówczas zachowamy płynność w obrocie, dzięki nieustannym kanałom sprzedażowym. Jednocześnie będziemy inwestowali w przyszłość, bo pieniądze przeznaczone na PR zwrócą się z pewnym opóźnieniem. Podsumowując nie ma stabilnej strategii marketingowej bez działań wizerunkowych, a jednocześnie nie ma możliwości maksymalizować liczby konwersji w trybie natychmiastowym nie prowadząc skutecznych akcji sprzedażowych. Trzeba, więc prowadzić działania dwutorowo inwestując w przyszłość, a jednocześnie mnożąc liczbę konwersji od ręki.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *