Facebook Ads, jakich błędów nie popełniać?

W Google Ads rządzą pieniądze. Krótko mówiąc im więcej wydajemy, tym więcej możemy zarobić. Ale nieumiejętne zarządzanie kampaniami może skutkować przepalaniem środków. Jakich błędów podczas działań płatnych unikać?

Od ogółu do szczegółu

Zbyt ogólnie ustawione kampanie mogą przepalać ogromne kwoty nie sprowadzając do naszej witryny kalorycznego ruchu. Czyli w skrócie często klikają w nie osoby, które nie mają potrzeby zakupowej profilowanej zgodniej z naszym asortymentem.  Planowanie słów kluczowych powinno być możliwe precyzyjne, co pozwoli dokładniej docierać do potencjalnych klientów bez ogromnych nakładów finansowych.

Co za dużo to nieefektywnie

W tym przypadku przesada nie jest dobrym tropem. Dlatego nie powinniśmy stosować  w naszych reklamach zbyt dużej liczby słów kluczowych. Każda kreacja powinna mieć odpowiednio dopasowaną grupę reklam. Upychanie wszystkich w jednej kampanii nie jest dobrym pomysłem i wbrew pozorom wcale nie skutkuje oszczędnościami w budżecie.

Sukces przez wykluczenie

Wiele osób samodzielnie ustawiając Google Ads pomija wykluczenia. To błąd, bowiem w ten sposób łatwo przepalić duży budżet bez widocznych efektów. Dlatego wykluczenia to ważny element konfiguracji kampanii Adsowych, które pozwolą precyzyjniej określić grupę odbiorców. Tym samym zwiększają szanse na konwersje, a jednocześnie nie pochłaniają ogromnych środków finansowych.

Kopiowanie nie jest dobrym doradcą

Wiele osób ustawiając kampanie Google Ads podaje te same frazy dla różnych grup reklam. Może to mieć zły wpływ na efektywność prowadzonych działań. Dlaczego ? Otóż może wpływać to na wiarygodność statystyk, co utrudnia wyciąganie trafnych wniosków i skuteczne modyfikacje w kampaniach.

Siła tkwi w urządzeniach mobilnych

Wiele osób konfigurując działania w sieci Google pomija urządzenia mobilne. To poważny błąd, bowiem dzisiaj komórki generują większość ruchu w Internecie. Dlatego warto pomyśleć o efektywnych działaniach reklamowych pod kątem urządzeń mobilnych. Takie działania będą efektywne pod warunkiem, że nasza strona, do której będzie kierowany ruch będzie dostosowana do potrzeb telefonów i tabletów. Inaczej ruch będzie słabo konwertował.

Wiedza to podstawa skutecznej kampanii

Częstym błędem jest rozpoczynanie działań Ads bez rzetelnej wiedzy na temat funkcjonowania tego typu reklam. Dlatego, jeśli nie wiemy, jak ustawiać kampanie oraz je optymalizować lepszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem może okazać się przekazanie tego zadania profesjonalistom. Wynagrodzenie, które będziemy musieli zapłacić agencji może okazać się mniejsze niż straty będące pokłosiem źle optymalizowanych reklam.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *