Jak napisać artykuł marketingowy?

Wartościowe treści w sieci to coś obecnie bardzo pożądanego. Chociaż contentu w Internecie nie brakuje, to jednak zwykle nie jest on wartościowy. Dlatego też pojawia się pytanie jak napisać artykuł marketingowy, tak by był on interesujący i zawierał odpowiedzi na wszystkie postawione przez użytkowników pytania. To zadanie oczywiście nie jest proste i wymaga odpowiedniego zaangażowania, wiedzy i umiejętności. Istnieje jednak kilka sposobów, które będą w stanie sprawić, by powstał dobry artykuł marketingowy.

Artykuł marketingowy – jaki powinien mieć schemat?

Artykuł marketingowy – jaki powinien mieć schemat

Artykuł marketingowy powinien posiadać pewne elementy, których nie powinno się pomijać, a należą do nich:

– Tytuł
– Lead
– Frazy kluczowe główne i poboczne
– Nagłówki
Są to podstawowe elementy, które muszą znaleźć się w każdym dobrze napisanym artykule marketingowym.

Jak napisać artykuł marketingowy?

Jak można zauważyć wyżej, w artykule marketingowym powinny znaleźć się pewne elementy. Chociaż wydaje się być to bardzo proste i oczywiste to jednak nie do końca właśnie takie jest. Dlatego też poniżej znajduje się opis poszczególnych elementów jakie powinien zawierać artykuł marketingowy.

1. Tytuł – tytuł jest jednym z podstawowych elementów i jednym z najważniejszych, ponieważ to właśnie on przyciąga użytkownika do przeczytania tekstu. Powinna się
w nim znaleźć fraza kluczowa, dzięki niej algorytm będzie w stanie poznać o czym jest głównym wątek artykułu. Tytuł musi użytkownika informować i intrygować, by ten chciał go przeczytać. Jednak nie tylko tytuł musi być intrygujący, ale i cały tekst.

2.Lead – to swego rodzaju zapowiedź całego tekstu, czyli to o czym on będzie. Dostarcza on podstawowej wiedzy osobom, które nie przeczytają całego tekstu. Jednak
w artykule marketingowym lead musi zostać napisany w taki sposób, by jeszcze bardziej zachęcić czytelnika do zapoznania się z całym tekstem. Tak, by dotarł on do tej części artykułu, w którym przedstawiany jest produkt klienta. Tylko w takiej sytuacji artykuł spełni swoją rolę i może skłonić konsumenta do zakupu produktu.

3.Frazy kluczowe główne i poboczne – frazy kluczowe są bardzo ważne, ponieważ artykuł marketingowy powinien być przydatny użytkownikom wyszukiwarek, a właśnie dzięki frazom będą oni mieli możliwość je znaleźć. Przed wymyśleniem fraz, warto zobaczyć jakie najczęściej wpisywane są w wyszukiwarkę, czyli to czego najczęściej szukają użytkownicy. Dzięki temu możliwe będzie odpowiedzenie na ich pytania. To właśnie w taki sposób można dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Artykuł marketingowy ma dostarczać przydatnych informacji klientom bez nachalnej reklamy. Dlatego też tak ważne jest by pamiętać, aby nie nadużywać fraz, ponieważ będzie to wtedy nienaturalne i zaburzy cały tekst.

4.Nagłówki – nagłówki to również ważny element, dzięki nim można sprawić, że tekst będzie bardziej przejrzysty i przyjemniejszy w odbiorze. Można tam zamieścić też frazy kluczowe, które wyróżnione będą zarówno lepiej przyswajane przez użytkownika jak i algorytm.

Dlaczego warto prowadzić firmowego bloga?

Zalety prowadzenia firmowego bloga

Istnieje wiele korzyści jakie może dać firmie prowadzenie firmowego bloga, niektóre z nich to:

– Wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania – Google lepiej patrzy na trony, które często aktualizują swoje treści. Będzie to wówczas skutkowało lepszą pozycją
w wynikach wyszukiwania. Co więcej traktuje je za strony, które ciągle się rozwijają i co ważniejsze odpowiadają na potrzeby klientów.

– Firma może być postrzegana jako profesjonalna – dodając wartościowe dla swoich odbiorców treści, można zostać w ich oczach ekspertem z danej dziedziny. Publikowane wpisy zwykle powiązane są tematycznie z prowadzoną działalnością przedsiębiorstwa co właśnie pokazuje, że firma wie co robi.

– Możliwość lepszego poznania klienta i jego opinii – dzięki prowadzeniu bloga można poznać klienta oraz to co on myśli o danym zagadnieniu. Informacje te są dla przedsiębiorstwa bardzo cenne, ponieważ lepsze poznanie klienta umożliwia lepsze dopasowanie do niego swojej oferty. Pozytywne opinie natomiast poprawią wizerunek marki w sieci, a także jej wiarygodność. Prowadzenie bloga to też możliwość zbudowania bezpośredniej relacji z klientem.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *