Jak znaleźć micro digital influencera?

Jak znaleźć micro digital influencera? Współpraca z influencerami w ramach promocji produktów i usług stała się dla wielu firm bardzo korzystnym sposobem na prowadzenie swoich działań marketingowych. Dzięki influencerom przedsiębiorstwo może skutecznie prowadzić promocję i docierać z przekazem do szerokiego grona odbiorców. Influencer influencerowi nierówny, jeden z nich posiadać będzie większą liczbę odbiorców, a drugi znacznie mniejszą. To też będzie wpływało na jego skuteczność i efektywność prowadzonych działań. Oczywiście influencer bardziej popularny będzie również droższy, to oznacza, że nie każde przedsiębiorstwo będzie w stanie pozwolić sobie na współpracę z nim. Oczywiście pojawia się tutaj rozwiązanie jakim jest znalezienie micro digital influencera. Kim jest taka osoba? W jaki sposób ją znaleźć?

gdzie znaleźć micro digital influencera

Kto to jest micro digital influencer?

Micro digital influencer jest to osoba, która prowadzi działania w Internecie, dzięki którym zyskuje grono odbiorców, jednak to co odróżnia ją od normalnego influencera to to, że grono to jest znacznie mniejsze. Jest to zazwyczaj od około 1000 do 10000 obserwatorów. Zwykle jest on uznawany za zwykłą osobę, która nie różni się znacznie od swoich odbiorców, przez to też znacznie mocniej się z nimi utożsamia. Micro influencerzy gromadzą wokół siebie znacznie mniejsze grono obserwatorów nie oznacza to jednak, że są oni mniej skuteczni.

Często posiadają zdecydowanie lepszy kontakt z odbiorcami, ponieważ jest ich po prostu mniej. Influencer taki często gromadzi swoją grupa odbiorców przez bardzo długi czas, regularnie utrzymuje z nimi kontakt, przez to też tworzy się między nimi pewna więź i relacje między influencerem, a odbiorcą są zdecydowanie bardziej autentyczne. To właśnie ta autentyczność jest w dzisiejszych czasach bardzo mocno doceniana przez odbiorców, co powoduje, że micro digital influencer, również może być bardzo skuteczny. Co więcej współpraca z nim jest znacznie tańsza niż z makro influencerem.

Dlaczego warto znaleźć i współpracować z micro digital influencerem?

Mimo tego, że micro digital influencer posiada mniejsze zasięgi i mniejszą liczbę odbiorców, nie oznacza to, że jest on mniej efektywny i skuteczny w prowadzeniu swoich działań. Często osoby takie mają lepsze relacje ze swoimi odbiorcami, ponieważ odbiorców tych jest mniej i istnieje szansa, że twórca taki odpowie na każde zapytanie swoich obserwatorów. Podobnie jak influencerzy posiadający większe grono odbiorców, micro digital influencer również będzie wpływał i oddziaływał na decyzje zakupowe obserwatorów. To właśnie dlatego coraz więcej marek decyduje się na współpracę z mikro digital influencerem. Uważają oni, że rozwiązanie to jest korzystne i zastanawiają się w jaki sposób mogą znaleźć micro digital influencera.

Jak znaleźć micro digital influencera?

Warto teraz zastanowić się w jaki sposób można znaleźć micro digital influencera. Aby było to możliwe przedsiębiorstwo musi rozpocząć monitorowanie Internetu. Monitoring Internetu jest w stanie gromadzić wzmianki online w czasie rzeczywistym, są one zbierane z różnych miejsc w sieci takich jak media społecznościowe, strony internetowe, fora, blogi bądź portale informacyjne.

Dzięki nim można uzyskać wiele cennych informacji jak na przykład liczbę wzmianek, ilość interakcji, zasięgi w mediach społecznościowych dzięki czemu możliwe będzie znalezienie idealnego dla siebie micro digital influencera. Innym sposobem będzie zidentyfikowanie takiej osoby wśród swoich klientów. W tym celu warto obserwować aktywność konsumenta wokół własnej marki. W dzisiejszych czasach ludzie wzajemnie wymieniają się różnymi rekomendacjami i opiniami, warto więc zwrócić szczególną uwagę na osobę, która wyróżnia się na tle innych i angażuje pozostałych użytkowników w dyskusje.

jak zatrudnić micro digital influencera

Jak się narodził influencer marketing?

Influencer marketing są to działania, które podejmowane są w celach promocji przedsiębiorstwa przy współpracy z influencerem. Jak podają źródła jego początki sięgają 2010 roku, kiedy powstały pierwsze urządzenia służące do monitorowania mediów społecznościowych. To właśnie wtedy twórcy mogli zrozumieć swoich odbiorców oraz zobaczyć w co się angażują, a także co ich interesuje. Następnie zaczęły powstawać agencje influencerów, a także portale, które ułatwiły markom kontakt z influencerami oraz nawiązywanie z nimi współpracy.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *