Naming- sukces zaczyna się od słowa

Naming to zagadnienie zwykle istotne w całym marketingu. Znajdowanie idealnych nazw dla marek, produktów, czy usług odgrywa istotną rolę nie tylko w budowaniu wizerunku danej firmy.  Wpływa również w pewnym stopniu na procesy sprzedaży i pracę nad poprawą widoczności w sieci. Jak wymyślać nazwy, żeby zarabiać? Mamy dla Was kilka wskazówek, dzięki którym naming stanie się dużo prostszy.

Kreowanie nazw wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. Często naming jest uważany za jedną z najtrudniejszych dziedzin marketingu. Jak tworzyć określenia zgodne z prawem, kreatywne i zupełnie różne od konkurencji? Nie ma na to jednego uniwersalnego sposobu, jednak istnieje garść wskazówek, dzięki czemu tworzenie nazw stanie się przyjemne.

Historia sukcesu Twojego e-sklepu zaczyna się od nazwy

Odpowiednia nazwa sklepu i kupienie domeny to pierwszy, a zarazem milowy krok w budowaniu e-biznesu. Dlatego tak ważne jest, żeby w procesie namingu witryny www nie kierować się tu przypadkiem lub ceną domeny.  Nazwa sklepu to nasza inwestycja w przyszłość, dlatego powinniśmy wybrać taką, która jest unikalna. I taką, która pasuje do charakteru naszego e-sklepu, wywołuje pozytywne skojarzenia, a jednocześnie ma potencjał pod kątem pozycjonowania.

Sprawdzaj, testuj, szukaj

Wybraliście kilka nazw, które najbardziej pasują do profilu Waszego sklepu online? To świetnie, ale teraz warto przeprowadzić test na kilku lub nawet kilkunastu użytkownikach i sprawdzać, jakie to słowo budzi skojarzenia. Ponadto istotne jest, żeby przetestować, co oznaczają one w innych językach. Być może wybraliśmy bowiem wulgaryzm lub słowo obraźliwie, które mogą skutecznie uniemożliwić nam odkrywanie innych rynków i będzie budziło negatywne skojarzenia u osób władających danym językiem.

Nazwa w literze prawa

Dobra nazwa dla Waszego wirtualnego sklepu to nie tylko taka, która podoba się użytkownikom, ma wolną domenę i wyróżnia się kreatywnym brzmieniem , ale również zgodna z obowiązującymi przepisami. Dlatego zanim przywiążecie się do swojego pomysłu, warto wybraną nazwę sprawdzić w Urzędzie Patentowym.  Niestety bowiem nazwy mają to do siebie, że większość tych dobrych jest już zajęta. Co ciekawe najczęściej patent jest dedykowany danej gałązi działalności, więc nazwa zastrzeżona na przykład dla branży spożywczej może funkcjonować w sektorze meblowym.

Skuteczny naming to niezawodny sposób na sukces zarówno w branży e-commerce, jak świecie działań offline. Dlatego warto temu zagadnieniu poświęcić szczególne zaangażowanie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *